Lokalizacja

Lokalizacja SOLARIS 0091
HOTEL W SERCU TORUNIA

Lokalizacja hotelu

Hotel Solaris znajduje się w dwóch kamienicach z XVII i XIX wieku, w centrum Toruńskiej Starówki, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaledwie 70m od Ratusza Staromiejskiego. Doskonałe położenie zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w sprawach biznesowych sprawia, że jest to jeden z najwygodniejszych hoteli w mieście.

Nasz hotel jest doskonale skomunikowany z dworcem kolejowym i autobusowym.

W odległości 50 km od Hotelu znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz oferujący regularne loty linią Lufthansa, Mistral Air oraz Ryanair, jak również loty czarterowe.

Na lotnisko w Bydgoszczy można dotrzeć m.in. specjalną linią autobusową stworzoną z myślą o pasażerach połączenia lotniczego Lufthansy na trasie Bydgoszcz-Frankfurt.

HOTEL W CENTRUM TORUNIA

Toruń

Toruń to najpiękniejsze miasto północnej Polski, położone nad rzeką Wisłą, w którym urodził się i kształcił wielki astronom Mikołaj Kopernik.

To również miasto piernika, którymi w młodości zajadał się Fryderyk Chopin.

Założony przez Krzyżaków w XIII wieku nad brzegiem Wisły, z biegiem lat stał się kwitnącym ośrodkiem handlowym. Swój niepowtarzalny charakter miasto zawdzięcza przede wszystkim doskonale zachowanym zabytkom. Wiele z nich posiada niezmieniony od stuleci wygląd. Zespół toruńskich kamienic jest unikatowy zarówno w skali kraju, jak i Europy. Wspaniałe kościoły, Ratusz Staromiejski i oczywiście Krzywa Wieża stanowią ogromną atrakcję turystyczną. Zespół Staromiejski Torunia został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.,

Miasto szczyci się też przepiękną nadwiślańską panoramą miasta, która została uznana za jeden z „Siedmiu cudów Polski”. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa kultury.

Lokalizacja summer view of torun old town and jozef pilsudski 2022 04 02 02 21 30 utc
Lokalizacja recepcja solaris
JAK DO NAS TRAFIĆ?

Transfer do hotelu

Dworzec PKP Główny - 2,3km
Dworzec PKP Miasto - 1,4km
Dworzec Autobusowy - 850m

Z przyjemnością zorganizujemy transfer do i z hotelu dla naszych gości. Skontaktuj się z nami:

HOTEL SOLARIS TORUŃ

Kontakt

Napisz do nas w dowolnej sprawie, a my odpowiemy Ci tak szybko, jak to tylko możliwe.

    Niezapomniane Andrzejki w Toruniu! Zarezerwuj miejsce na najlepszej imprezie tego roku.

    Baw się przy muzyce DJ’a i saksofonisty, jedz pyszne dania naszego Szefa Kuchni i delektuj się drinkami na bazie Toruńskich Wódek Gatunkowych.