Camerimage Toruń

CAMERIMAGE HOTEL TORUŃ

EnergaCamerimage Toruń

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych w Toruniu

Camerimage to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie, które odbywa się w Toruniu co roku. Jest to festiwal poświęcony sztuce filmowej, ze szczególnym naciskiem na kamerę i obraz filmowy. Szukasz informacji na temat tego wyjątkowego święta sztuki filmowej? Na tej stronie znajdziecie wszystkie informacje na temat 31. edycji festiwalu EnergaCamerimage Toruń.

Poznaj autentyczne opnie naszych Gości

Energa Camerimage Toruń

16 – 23 LISTOPADA 2024 ROKU

Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Camerimage w Toruniu:
Możliwość zobaczenia najnowszych filmów: Camerimage to festiwal, na którym prezentowane są najnowsze produkcje filmowe, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Jest to doskonała okazja, aby zobaczyć te filmy przed ich premierą i cieszyć się nimi wśród innych miłośników kina.
Spotkania z twórcami: Na Camerimage pojawiają się również twórcy filmów, reżyserzy, operatorzy czy aktorzy, którzy opowiadają o swojej pracy i uczestniczą w panelach dyskusyjnych. Dzięki temu można poznać kulisy powstawania filmów i porozmawiać z ich twórcami.
Konkursy i nagrody: Festiwal Camerimage to również konkursy, w których biorą udział najwybitniejsi operatorzy filmowi. Laureaci otrzymują prestiżowe nagrody, co stanowi dowód na to, że są wśród najlepszych w swojej branży. Jest to również okazja, aby zobaczyć ich prace na dużym ekranie.
Atmosfera festiwalowa: Camerimage to także wydarzenie kulturalne, które przyciąga wielu ludzi z całego świata. Festiwalowa atmosfera, spotkania z ciekawymi ludźmi, wspaniałe filmy i wieczorne imprezy - to wszystko sprawia, że Camerimage to nie tylko wydarzenie filmowe, ale także świetna okazja do zabawy i relaksu.
Warto zaznaczyć, że Camerimage to nie tylko wydarzenie dla profesjonalistów z branży filmowej, ale także dla wszystkich miłośników kina. Festiwal odbywa się w pięknym i malowniczym mieście Toruń, co również stanowi dodatkową atrakcję dla odwiedzających.

W terminie festiwalu miejsca noclegowe w Toruniu wyprzedają się bardzo szybko, dlatego zachęcamy do założenia rezerwacji już dziś!

Hotel Camerimage Toruń

Festiwal Camerimage to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga zarówno profesjonalistów z branży filmowej, jak i miłośników kina. Podczas festiwalu można zobaczyć wiele interesujących filmów, wziąć udział w warsztatach i seminariach, spotkać ciekawych ludzi z całego świata oraz poznawać nowe trendy i technologie w dziedzinie filmowej. Podczas pobytu w Toruniu podczas Camerimage można zwiedzać piękne zabytki miasta, takie jak Katedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Ratusz Staromiejski czy dom Kopernika. Toruń słynie z wyjątkowej kuchni, więc warto spróbować lokalnych specjałów, takich jak pierniki toruńskie, piwo rzemieślnicze czy kociołek toruński.

Podczas festiwalu wiele wydarzeń odbywa się w centrum Torunia, więc warto zatrzymać się w pobliżu. Hotel Solaris jest jednym z najlepszych miejsc na pobyt podczas festiwalu ze względu na swoją lokalizację i udogodnienia. Znajduje się on w pobliżu festiwalowego Teatru im. Wilama Horzycy oraz kilka minut spacerem od Starego Miasta i innych atrakcji turystycznych. Podsumowując, pobyt w Camerimage w Toruniu może być niezapomnianym doświadczeniem dla każdego miłośnika kina i kultury. Festiwal oferuje wiele interesujących wydarzeń, a Toruń to miasto o bogatej historii i tradycji kulinarnych, które warto poznać podczas pobytu.

ATRAKCJE TORUNIA

poznaj najważniejsze atrakcje w grodzie Kopernika

Camerimage Toruń

Historia festiwalu Camerimage

Festiwal Camerimage to coroczne międzynarodowe wydarzenie poświęcone sztuce filmowej i sztuce operatora filmowego, czyli osobie odpowiedzialnej za kamerę i obraz w filmie. Festiwal odbywa się co roku od 1993 roku i jest uważany za największe i najważniejsze wydarzenie poświęcone sztuce filmowej w Polsce. Pomysłodawcą festiwalu był Marek Żydowicz, który po latach pracy w branży filmowej, zauważył brak takiego wydarzenia w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w Toruniu w 1993 roku. W ciągu swojej historii festiwal Camerimage przyciągnął wielu znanych reżyserów, operatorów, aktorów oraz innych przedstawicieli branży filmowej z całego świata. Podczas festiwalu prezentowane są najnowsze filmy, a także organizowane są panele dyskusyjne, warsztaty i pokazy specjalne. Camerimage to także okazja do uhonorowania wybitnych operatorów filmowych. W ramach festiwalu przyznawane są nagrody w kilku kategoriach, w tym Złota Żaba dla najlepszego operatora filmowego oraz nagroda specjalna im. Gianniego di Venanzo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej.

Gwiazdy festiwalu Camerimage

Na przestrzeni lat, festiwal Camerimage przyciągnął wiele znanych gwiazd filmowych, zarówno operatorów, jak i reżyserów i aktorów. Oto kilka największych gwiazd, które pojawiły się na festiwalu Camerimage:
Steven Spielberg - legenda kina, reżyser i producent, który odwiedził festiwal Camerimage w 2019 roku i odebrał nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej.
Roger Deakins - jedna z największych gwiazd wśród operatorów filmowych, wielokrotnie nagradzany i nominowany do Oscara, którego prace zostały wielokrotnie prezentowane na festiwalu Camerimage.
Emmanuel Lubezki - inny znany operator filmowy, który także był wielokrotnie nagradzany na festiwalu Camerimage i odwiedził imprezę wielokrotnie.
Wim Wenders - niemiecki reżyser, który odwiedził festiwal Camerimage kilka razy i był honorowym gościem w 2015 roku.
Jeremy Irons - brytyjski aktor, który odebrał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu Camerimage w 2016 roku.

POZNAJ NASZEGO SZEFA KUCHNI

To on skomponował z myślą o Gościach autorskie menu oparte o tradycyjną kuchnię kujawską.

Informacje Kontaktowe

Niezapomniane Andrzejki w Toruniu! Zarezerwuj miejsce na najlepszej imprezie tego roku.

Baw się przy muzyce DJ’a i saksofonisty, jedz pyszne dania naszego Szefa Kuchni i delektuj się drinkami na bazie Toruńskich Wódek Gatunkowych.